Światowe Dni Młodzieży w LKS Górki Śląskie

22 lipca w naszym klubie odbył się dzień sportu z udziałem gości przybyłych do naszej parafii z okazji Światowych Dni Młodzieży. Młodym Węgrom spodobały się przyciągające uwagę obiekty sportowe (również  te które są… jeszcze w stanie budowy). Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 10:30 meczem siatkówki.

• Mateusz Świdergał,

Był to jedyny i niezmienny skład przeciwko któremu walczył kilkunastoosobowy team młodzieży węgierskiej. Skład drużyny naszych przyjaciół  na pozór tylko okazał się mocniejszy. W  pierwszym secie nasi zawodnicy nie byli jeszcze dostatecznie rozgrzani, więc odnieśli porażkę. W kolejnych sytuacja wyglądała nieco inaczej. Gospodarze dali z siebie wszystko i zwyciężyli  4:1. Ów rezultat okazał się zaskoczeniem nawet dla samych grających.
Po zakończeniu meczu siatkówki, wszyscy zgromadzeni przenieśli się na boisko trawiaste, na którym młodzież rywalizowała grając w piłkę nożną. Mecz rozegrano w  drużynach liczących po 7 zawodników.Trzeba wspomnieć, że mecze odbyły się pod okiem doświadczonego, uniwersalnego, sprawiedliwego i zawsze uśmiechniętego International Coach – Pana Arka. Pomimo, iż temperatura przekroczyła magiczną granicę 30 stopni, a na niebie można było dopatrzeć się jedynie najmniejszych chmurek, obie drużyny nie ułatwiały zadania przeciwnikowi, wyciskając z siebie ostatnie poty.

• Jan Weiner,

Po 30 minutach zaciętej rywalizacji w skwarze słońca,  sporą przewagą dla gospodarzy 4:1, zakończyła się pierwsza połowa. Wynik zawdzięczamy Julianowi (który strzelił aż 3 bramki kolejno w 7, 12 i 19 min. tę ostatnią w asyście Adama) oraz Filipowi, który strzelił w 16 minucie. Po krótkiej, 10 minutowej przerwie, nasi – myślący, że mają pewną wygraną w kieszeni, stracili czujność, co bezwzględnie wykorzystali przeciwnicy strzelając aż 4 bramki z  rzędu i tym oto sposobem uzyskali prowadzenie. Na szczęście Górczanie zdążyli w porę się ocknąć i dzięki okienku Juliana wyrównali wynik 5:5. Takim też rezultatem zakończył się wyznaczony czas i zarządzono serię rzutów karnych, w której wzięli udział wszyscy chętni, asymilujący się z daną drużyną. Nasz proboszcz Maciej Górka oddał bardzo efektowny (nie mylić z efektywny) strzał, który niestety nie przebił węgierskiego bramkarza. Rzuty karne zadecydowały ostatecznie o zwycięzcy, którym była drużyna z Węgier. Ksiądz Maciej wręczył puchary Polakom za vollayball, Węgrom za football a nasz super sędzia otrzymał certyfikat ACC. Nagrodą dla sportowców i kibiców były lody dla ochłody. Impreza zakończyła się krótkim spotkaniem integracyjnym młodzieży węgierskiej, która jeszcze nie zdążyła się bliżej poznać. Cieszymy się, że mogliśmy dorzucić cegiełkę w organizację ŚDM.