Dobrze przepracowana zima !

piłkaRunda wiosenna sezonu 2017/2018 zbliża się dużymi krokami . Praktycznie od początku roku ostro trenują zawodnicy wszystkich drużyn naszego klubu . Team seniorów trenera Michała Brachmańskiego przygotowania rozpoczął 12 stycznia trenując na naszych obiektach a także korzystając z sali gimnastycznej Szkoły w Nędzy. W tym czasie zawodnicy rozegrali 6 meczów sparingowych wszystkie na boiskach o sztucznej nawierzchni w Radlinie i Wodzisławiu Śląskim. Bilans spotkań to 2 zwycięstwa , 2 remisy i 2 porażki . W dniu jutrzejszym piłkarzy czeka jeszcze jeden mecz w grze wewnętrznej z zawodnikami nowo utworzonej drużyny juniorów starszych . To właśnie juniorzy starsi po pół rocznej przerwie wracają na boiska podokręgu Racibórz . Tworzy się ciekawa ekipa która  również pod wodzą  trenera Brachmańskiego powalczy o jak najwyższe miejsce w lidze podokręgu .

Kolejny zespół to trampkarze młodsi oni z kolei trenowali na sali szkoły w Górkach a ostatnio również na boisku . Brali również udział w silnie obsadzonym turnieju halowym Orzeł Cup w Jankowicach Rybnickich. Czują się coraz lepiej na boisku i po początkowych problemach już końcówka rundy jesiennej pokazała że jest postęp . Byli w stanie pokonać dwa razy Unię Racibórz co dla takiego klubu jak nasz zawsze jakiś sukces.

Do pracy zabrały się także nasze Orliki których trenerem  podobnie jak trampkarzy jest Dariusz Badura . Oni również trenowali na sali w Górkach oraz na boisku. Brali udział w turnieju halowym w Rudach w którym zajęli 4 miejsce , rozegrali mecze sparingowe na hali z Górnikiem Radlin a także na orliku z KS Stal Kuźnia Raciborska . Już w czasie jesieni byli czołową ekipą grupy D orlików i mamy nadzieję że tak pozostanie .

W sen zimowy nie zapadli również nasi najmłodsi reprezentanci trenujący pod szyldem Akademii Piłkarskiej Górki Śląskie . Starsi chłopcy trenera Mateusza Porwoła trenują od początku stycznia w sali szkoły w Górkach a także  brali udział w mini turnieju piłkarskim z Szkółką Piłkarską Górnika Radlin . Już w najbliższą niedzielę zawodnicy rocznika 2010 jadą na kolejny turniej do Radlina , a rocznik 2011 będzie walczył w Rudniku o Puchar Prezesa LKS Grzegorzowice . Młodsza grupa trenera Arka Gronerta tak jak starsi koledzy trenuje regularnie i od czasu do czasu próbuje swych sił w mini turniejach . W niedzielę rocznik 2012 także w Radlinie będzie zdobywał kolejne doświadczenia . Dochodzą nowi zawodnicy a to cieszy najbardziej i pokazuje że ta inicjatywa ma sens .

Czekamy wszyscy na wiosnę i powrót na zielone murawy .

 


Komentarze z facebook

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>