70 lecie LKS Górki Śląskie i Górki Cup 2019

W dniu 5 i 6 lipca na obiektach sportowych w Górkach odbył się Festyn Sportowy
z okazji 70 – lecia powstania klubu LKS Górki Śląskie .
Dzięki nawiązaniu współpracy transgranicznej z klubem TJ Sokol Sluzovice z Czech powstał projekt „ Polsko – czeskie piłkarskie lato „ został on zakwalifikowany i zostanie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP PRZEKRACZAMY GRANICE .
W pierwszym dniu w ramach Turnieju piłkarskiego dzieci Górki Cup udział wzięło 30 zespołów z Polski i Czech . Rozgrywki były prowadzone na 6 boiskach oraz specjalnym boisko mobilnych na którym swoje mecze rozgrywały najmłodsze dzieci . Ogółem na boiskach zobaczyliśmy ponad 300 zawodników i zawodniczek . W swoich kategoriach najlepsze okazały się zespoły AP Tiki Taka Żywiec , Lukam 2010 Skoczów i co cieszy nas najbardziej LKS Górki Śląskie . Stało się tak po raz pierwszy od początku istnienia naszego turnieju , po dramatycznym pojedynku w rzutach karnych ekipa trenera Badury pokonała KS Szczerbice . Mecze w turnieju stały na wysokim poziomie i były wspaniale dopingowane przez licznie zgromadzoną widownie . Po zakończeniu meczów wszyscy otrzymali pamiątkowe medale , upominki a drużyny okazałe puchary. Wręczono również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników .W czasie turnieju wszyscy uczestnicy mogli korzystać także z wielu innych atrakcji . Darmowe zjeżdżalnie , dmuchańce , wata cukrowa , malowanie twarzy , animatorzy zabaw oraz występ mistrza Świata w Freestyle Football Pawła Skóry.

W sobotę natomiast od uroczystej Mszy Świętej i przemarszu na boisko rozpoczęliśmy obchody 70- lecia klubu .
Wszyscy goście zajęli miejsce w namiocie a przy okazji mogli zobaczyć wystawę zdjęć od roku 1949 do dnia dzisiejszego . Następnie głos zabrał prezes klubu Jarosław Panuś witając wszystkich i przedstawiając krótki zarys historyczny . Później do głosu doszli goście honorowi , Pani Wójt Anna Iskała , Pan Andrzej Starzyński – vice prezes Podokręgu Racibórz , prezes klubu Sokol Sluzovice Martin Kremser czy wielce zasłużony trener Alojzy Musioł . Wszyscy na ręce prezesa składali życzenia dalszych wielu lat istnienia klubu. Po obiedzie wszyscy uczestnicy mogli przenieść się na boisko gdzie trwała dalsza cześć . Turniej Piłkarski Oldboy w którym udział wzięły zespoły LKS Górki Śląskie , TJ Sokol Sluzovice , PKP Cargo Rybnik i LKS Bogunice . Ci ostatni okazali się prawdziwym czarnym koniem wygrywając zawody . Na boisku mogliśmy zobaczyć wielu znakomitych zawodników z lat 80 , 90 czy tych którzy jeszcze kilka lat temu reprezentowali barwy LKS Górki Ślaskie. Po wręczeniu pucharów na boisku zameldowali się seniorzy w iście międzynarodowym turnieju piłkarskim . Oprócz gospodarzy zagrali oczywiście zawodnicy Sokol Sluzovice a także niemiecki zespół SV 1913 Salmunster . W tych rozgrywkach górczanie okazali się mało gościnni wygrywając turniej i podnosząc duży puchar do góry ku radości kibiców . Po meczach odbyła się zabawa taneczna którą poprowadził DJ. Oczywiście w czasie całego dnia na najmłodszych czekały takie same jak dzień wcześniej atrakcje .
Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, firmom, instytucjom które w jakikolwiek sposób pomogły przy realizacji tej imprezy. To wasza zasługa . BRAWO !


Komentarze z facebook

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>