Pierwszy krok sezonu 2017/ 2018 wykonany .

Zwycięstwo zagrożone tylko kilka minut. 3 pkt. przyjechały do Górek

LKS Jankowice – LKS Górki Śląskie 2-5 ( 2-3)

W dniu dzisiejszym na inauguracje nowego sezonu wyjechaliśmy na mecz do pobliskich Jankowic aby w spotkaniu derbowym walczyć o pierwsze punkty sezonu 2017/2018 . Obawy trenera związane były głównie z postawą formacji obronnej która w wyniku nieobecności Damiana Napory i Adriana Kusia musiała radzić sobie w całkiem nowym składzie personalnym . Tak więc na boku obrony wystąpili Krzysiu Merkel i Kamil Bytomski a stoperami zostali Szymon Napora i debiutant w naszych barwach Krzysiu Rek czyli popularny „Reksio” który został na okres jednego roku wypożyczony z Górnika Radlin .W bramce oczywiście nasz torman Andrzej Mazurek ,linie pomocy tworzyli Kuba Pytel, Paweł Łukoszek , Łukasz Czerny , Marcin Andrzejczak oraz młodszy z braci Jureczko ,Marcin . W ataku tradycyjnie nasze żądło Juri czyli Mateusz Jureczko . Od początku prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy kolejne sytuacje . Dwie z nich zakończyły się bramkami i po około pół godzinie gry prowadziliśmy 0-2 po golach Juriego i Andrzejczaka. W tym czasie pozostał jednak niedosyt bo nie wykorzystaliśmy dwóch , trzech stu procentowych szans co ustawiło by już mecz na dobre . Sprawdziło się niestety stare przysłowie że nie wykorzystane sytuacje się mszczą i w stosunkowo niegroźnych akcjach w ciągu 2 minut zrobił się remis . Pojawiły się obawy że to teraz gospodarze pójdą za ciosem i może zrobić się niebezpiecznie . Na nasze szczęście jednak jeszcze przed przerwą jeden z najlepszych zawodników w tym dniu ” Andrju ” ( Andrzejczak ) zdobył gola dającego nam prowadzenie do przerwy. W przerwie tradycyjnie trener Brachmański poustawiał klocki na swoje miejsce i było już tylko lepiej . Juri jeszcze dwa razy pokazał jak się strzela bramki i zrobiło się 2-5 . Gospodarze próbowali atakować ale w sumie w drugie odsłonie nie stworzyli sobie jakiejś klarownej sytuacji i 3 cenne punkty pojechały do Górek .Po przerwie swoją szansę dostali także nasi młodzi gniewni i na boisku zobaczyliśmy Michała Zamęckiego , Sebastiana Fluta i Arka Mazurka .W odwodzie pozostali jeszcze Michał Gacka i Michał Rusok którzy na swoją szansę muszą poczekać przynajmniej do następnego meczu. Już w najbliższy wtorek kolejne starcie z beniaminkiem z Zabełkowa w którym możemy potwierdzić naszą dobrą dyspozycję . Oby tak było , czego życzymy wszystkim zawodnikom i kibicom .