Górki niegościnne czyli demolka Grzegorzowic .

Grzeg

W drugiej kolejce spotkań raciborskiej klasy B na drodze naszego zespołu stanęła drużyna LKS Grzegorzowice . To również tak jak Rozwój Bełsznica beniaminek i zespól który w ubiegłym sezonie był najlepszy w jednej z grup klasy C. Ekipa z Grzegorzowic to jednak zdaniem obserwatorów drużyna która powinna nadawać ton w tegorocznych rozgrywkach a to z tego powodu że mają w swoich szeregach zawodników którzy mieli okazje rozgrywać mecze na dużo wyższym poziomie .Takie nazwiska jak Marcinkowski , Drożdż czy Karczewski są dobrze znane kibicom raciborskiej piłki . Te okoliczności mogły wprowadzić lekki niepokój wśród zawodników teamu Michała Brachmańskiego tym bardziej że wciąż kontuzję leczą nasi podstawowi obrońcy Karol Rek i Szymon Napora i trener nie mógł skorzystać z nich w środowe wczesne popołudnie . Na szczęście wszyscy pozostali zawodnicy w pełni zmobilizowali się do meczu a dołączył do nich również Bartek Suchy który przedłużył swój pobyt w Górkach o kolejne pół roku a formalności związane z transferem udało załatwić się dosłownie w ostatniej chwili . Mecz rozpoczął się o godzinie 14.00 wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza „Ebula” Sobeczko . Spotkanie ułożyło się idealnie dla nas ponieważ już w drugiej minucie po idealnym dośrodkowaniu naszego nowego kapitana Kamila piłkę głową uderzył Marcin Andrzejczak i rozpoczął jak się potem okazało wielkie strzelanie. Goście próbowali szybko odpowiedzieć i mocniej zaatakowali dobrze operując piłką ale jedyne na co byli zdolni to kilka rzutów rożnych po których próbowali zmusić do kapitulacji naszego tormana Andrzeja Mazurka który jednak zgarniał wszystko do przysłowiowego koszyczka . No i właśnie wtedy około 9 minuty piłkę na połowie przeciwnika otrzymał nasz napastnik Juri w swoim stylu zatańczył z obrońcami pokazał im swój numer 7 na plecach i spokojnie obok bramkarza podwyższył wynik na 2-0 . Goście jeszcze raz próbowali się poderwać i wtedy Jakub Pytel zdecydował się na strzał z okolic pola karnego , bramkarz interweniował dosyć nieporadnie bo piłka po odbiciu od jego twarzy wpadła do bramki po raz trzeci a była dopiero 23 minuta . Górczanie nie myśleli jednak żeby zwolnić i kilka minut później Turbo Juri zdobywa swojego drugiego gola w meczu. Później był słupek ,poprzeczka i kilka innych sytuacji ale wynik nie zmienił się do 44 minuty kiedy po jednej z nielicznych sytuacji zespołu z Grzegorzowic Rafał Drożdż przejechał na rowerze nasze pole karne i zmniejszył rozmiary porażki . Chłopcy Brachmana zareagowali jednak najlepiej jak mogli bo jeszcze przed przerwą Rafał Radecki zdobywa bramkę czym utrzymuje 4 bramkowe prowadzenie . Chwilę później rozjemca „Ebul „ kończy pierwszą odsłonę . Po przerwie goście z Grzegorzowic stawiają wszystko na jedną kartę i grają praktycznie trzema napastnikami próbując odmienić losy meczu . Początkowo mamy z tym mały problem co wprowadza nieco chaosu na boisku . Wtedy po krótkiej analizie reaguje trener Brachmański i wprowadza nieco świeżej krwi na boisko .Na murawie meldują się po kolei Suchy , Bęben , Merkel i Zamęcki a zabawa trwała nadal . 62 minuta rzut wolny wykonuje Radecki bramkarz odbija piłkę ale wobec dobitki Nakamury jest już bezradny . Dobrze się bronimy a Paweł Łukoszek wyłącza z gry najgroźniejszego z przeciwników Rafała Drożdża i raz za razem wyprowadzamy zabójcze kontry . Po jednej z nich Merkel finalizuje siódmego gola .Na tym jednak nie koniec bo około 78 minuty Andrzejczak z bliskiej odległości ustala wynik . Ta bramka całkowicie załamała zawodników z Grzegorzowic bo ostatnie minuty to już tylko oczekiwanie na koniec spotkania . Ostatni gwizdek i radość gospodarzy którzy po dwóch meczach posiadają komplet punktów i przewodzą tabeli . Wiadomo że to dopiero początek ale każde zwycięstwo cieszy a szczególnie odniesione w takim stylu i rozmiarach . Brawo i powodzenia w następnych meczach .

LKS Górki Śląskie – LKS Grzegorzowice 8-1 ( 5-1 )

1- 0 Andrzejczak ( głową ) 2 min.
2-0 Jureczko Mateusz 9 min
3-0 Pytel 23 min.
4-0 Jureczko Mateusz 30 min
4-1 Drożdż – 44 min
5-1 Radecki 45 min
6-1 Jureczko Marcin 62 min