Babice pokonane w Derbach Gminy!

W sobotnie deszczowe popołudnie na boisku miejscowego LKS odbyły się Derby Gminy Nędza . Mecz posiadał swój dodatkowy smaczek ponieważ aż 6 zawodników tej zimy zamieniło koszulki Sparty Babice na LKS Górki Śląskie . W pierwszym meczu to Babice okazały się lepsze bo wygrały 7-2 a to również powodowało mobilizację naszych zawodników . Od początku rozpoczął się szturm na bramkę Babic i kwestią czasu był moment kiedy piłka znajdzie drogę do bramki . Stało się to w 7 minucie kiedy po strzale Łukasza Czernego wychodzimy na prowadzenie . Obraz meczu się nie zmienia bo nadal mamy wielką przewagę ale strasznie szwankuje skuteczność i marnujemy kolejne sytuacje . Stare piłkarskie porzekadło mówi ” nie wykorzystane sytuacje się mszczą ” po raz kolejny stało się to faktem . Babiczanie przeprowadzają akcje, nieudana pułapka ofsajdowa i Sebastian Ziętek zdobywa wyrównującą bramkę . Po tym fakcie Spartanie próbują pójść na ciosem ale nasi zawodnicy po chwili haosu przejmują inicjatywę i spychają rywala na swoją połowę . Ilością sytuacji można by obdzielić kilka meczów ale tylko 2 znalazły drogę do bramki gości jeszcze przed przerwą. Najpierw gola zdobywa popularny „fons ” czyli Paweł Hildebrand a 3 minuty później gola zdobywa nasz kapitan Łukasz Czerny . Druga połowa to już przygniatająca przewaga Górek stwarzamy kolejne sytuacje i marnujemy je seryjnie aż do 75 minuty wtedy w końcu rozwiązuje się worek z bramkami i zdobywają je kolejno Marcin Andrzejczak , Łukasz Czerny , Paweł Hildebrand i Dawid Ciemięga. Wysokie zwycięstwo coraz więcej kibiców na naszych meczach i doping ” Jeszcze jeden , jeszcze jeden ” który można było usłyszeć w końcówce spotkania to rzeczy z których niewątpliwie trzeba się cieszyć . Jednocześnie nie możemy zapominać o błędach jakie jeszcze popełniamy i mankamentach w grze które trzeba wyeliminować . Patrząc jednak na tę drużynę wiem że są w stanie grać jeszcze lepiej i przede wszystkim skuteczniej bo akcje jakie już teraz przeprowadzają mogą się podobać a oto chodzi nam wszystkim . Powodzenia chłopaki !!!

LKS Górki Śląskie – LKS Sparta Babice 7-1 ( 3-1 )

1-0  Łukasz Czerny

1-1 Sebastian Ziętek

2-1 Paweł Hildebrand

3-1 Łukasz Czerny

4-1 Marcin Andrzejczak

5-1 Łukasz Czerny

6-1 Paweł Hildebrand